Manufacturer of a wide range of products which include pipe screw conveyer and m.s. screw conveyors.
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 kg./hr. |
| Type | geared motor |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 380 |
| Diameter | 6 inch |
| Automation Grade | Automatic |
| Speed | 1-2 m/s |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Conveyor Length | 4 meter |
| Material | MS |
| Type | geared motor |
| Capacity | 800 Kg |
| Speed | 1-2 m/s |
| Voltage | 380 |
| Diameter | 300 mm u type |
| Automation Grade | Semi-automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
Ravi Kumar (Proprietor)
Ravi Engineering Works
Plot No B-20, Khasra No-103/5/1 Ph-2, Rajeev Nagar Village, Begampur
New Delhi - 110081, Delhi, India