Leading Manufacturer of electric mass mixer and powder mass mixer machine from New Delhi.
₹ 325000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 500 kg |
| Capacity | 500kg |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | U Shape |
| Powder Mixing | Yes |
| Phase | Three Phase |
| Automation Grade | Automatic |
| Speed | 30 RPM |
| Voltage | 380 V AC |
| Frequency | 50 Hz |
| Size | 200 kg |
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 1000 kg |
| Capacity | 1000 Kg |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | U Shape |
| Powder Mixing | Yes |
| Phase | Three Phase |
| Automation Grade | Semi Automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
Ravi Kumar (Proprietor)
Ravi Engineering Works
Plot No B-20, Khasra No-103/5/1 Ph-2, Rajeev Nagar Village, Begampur
New Delhi - 110081, Delhi, India