Our product range includes a wide range of ss vibro sifter machine.
₹ 86000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 300kg/hour |
| Type Of Machine | Circular |
| Material | SS |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Automatic |
| Motor Power | 0.5 HP |
| Voltage | 230 V AC |
| Material Grade | SS304 |
| Size | 30inch |
| Frequency | 50 Hz |
We provide best quality ss vibro sifter machine at reasonable price. The Vibro Sifter machine works on the principle of gyratory vibrations. The material is separated based on its particle size.
Ravi Kumar (Proprietor)
Ravi Engineering Works
Plot No B-20, Khasra No-103/5/1 Ph-2, Rajeev Nagar Village, Begampur
New Delhi - 110081, Delhi, India